Muzyka górniczych orkiestr, której jeszcze wczoraj, w dniu wspomnienia patronki górników, mieliśmy pełne uszy, dziś już pozostała tylko w naszych sercach. Jednak to nie powód, by o święcie górniczej braci zapominać. I najmłodsi katowiczanie uczęszczający do naszego „Małego Szkraba” nie zapomnieli. Dziś właśnie mieli bowiem górniczych Gości. Dzieci odwiedziły, Pani Iwona Szychowska, Dyrektor  ds. Ekonomiczno-Pracowniczych KWK Mysłowice-Wesoła oraz Iwona Włodarz, Prezes Zarządu Śląskiego Centrum Usług Wspólnych.  

Dzieci zasłuchane były w opowieści nie tylko o pracy górników, ale też o funkcjach, jakie wydobywany węgiel spełnia i do produkcji, jak wielu przedmiotów jest używany. Zobaczyły też jak wyglądał kiedyś i jak wygląda dziś strój ludzi pracujących pod ziemią. Co więcej mogły też same przymierzyć kask wraz z lampą górniczą, a także galowe górnicze czako. Niektórym udało się nawet mierzyć, to z zielonym, dyrektorskim pióropuszem, które miała ze sobą Pani Dyrektor.

Poza opowieściami, których słuchały, dzieci zaśpiewały też swoim Gościom piosenkę Idzie górnik drogą, a także zaprosiły obie Panie do tańca przy akompaniamencie regionalnych piosenek.