Do II Biegu Krwiodawców, o którym pisaliśmy przed miesiącem, pozostały już niecałe dwa tygodnie. Zapisy kończą się już 12 maja. Z każdą chwilą wydłuża się lista startowa imprezy. Można ją zobaczyć tutaj

Wciąż gorąco zachęcamy do udziału. W chwili tworzenia tego wpisu pozostało jeszcze 217 wolnych miejsc z przygotowanych 650-ciu. Wraz z organizatorami: Klubem Honorowych Dawców Krwi „Basia” przy KWK „Mysłowice-Wesoła” oraz Mysłowickim Klubem Biegacza NO.I z niecierpliwością wypatrujmy dnia rozpoczęcia zawodów - soboty 18 maja, licząc na słońce i nieco wyższe niż w ostatnich dniach temperatury.

Druga edycja biegu ma uczcić 100-lecie Polskiego Czerwonego Krzyża. Wspominanie wielkich wydarzeń i znaczących dat, to konsekwentnie prowadzony przez organizatorów rys charakterystyczny tego biegu.

Zeszłoroczne zmagania odbyły się w kontekście upamiętniania 60-lecia krwiodawstwa w Polsce oraz 100-lecia odzyskania wolności przez naszą Ojczyznę.

Miejscem startu biegu będzie parking przy Centralnym Muzeum Pożarnictwa w Mysłowicach (ul. Stadionowa 7a). Trasa przebiegnie ulicami Stadionową i Partyzantów, z nawrotem przy Rondzie Mikołowskim oraz metą przy Centralnym Muzeum Pożarnictwa, gdzie na najlepszych czekać będzie laur zwycięstwa.